Sana is this anime character: Chihaya Ayase

Discussion in 'K-POP' started by Celinegirls, Nov 20, 2019.

Tags:
  1. Celinegirls

Celinegirls Public Figure

Currency:
    2,200

Both of them are beautiful, cute, hardworking, has big passion about their job (Sana's idol career and Chihaya's karuta career) a little bit clumsy and dorky.

(Btw Chihayafuru is a perfect, hidden gem anime)

2. keyboardwarrior7

Currency:
    10,500
    Twice are anime characters! We been knew!!!!

Especially now that Sanny has gone blonde. The pink was also a LOOK.

3. ketchUp

ketchUp Celebrity

Currency:
    3,900
  4. divakimkey

divakimkey Super Rookie

Currency:
    1,300
    She really looks like her! I'll add this to my watch list. c:

5. Celinegirls

Currency:
    2,200
    Armedryu and divakimkey like this.
  6. divakimkey

divakimkey Super Rookie

Currency:
    1,300
    Zamanım var, hemen bakıyorum. Bu ara Japonca dersi aldığım için bir yandan kulak aşinalığı olsun diye izleyecek anime arıyorum zaten, çok fazla anime bilgim yok, başka önerilerin de varsa alırım. ^^

Armedryu and Celinegirls like this.
  7. Celinegirls

Currency:
    2,200
    Tabiki de. Sadece sevdiğin türleri, tarzları söyle yeter. Ben anime izlemeyi çok severim. Şimdiye kadar 175 seri/4000 bölüm izledim. Eskiden bir ara japoncadersleri.com diye bir siteden gramer kurallarını inceleyip, öğrenmiştim. Bir de hiragana, katakana ezberlemiştim. Konuşamasam da anime izlerken epey anlıyorum. Japonyaya gittiğimde insanlarla çatpat konuşup anlaşabilmiştim.

divakimkey likes this.
  8. divakimkey

divakimkey Super Rookie

Currency:
    1,300
    Aslında kaliteli olduğu sürece her animeyi izleyebilirim ama shoujo'dan ziyade shounen seviyorum diyebilirim. Uzun soluklu veya kısa olması fark etmez, sürükleyici olsun yeter. Bir de eski animelerdeki çizimler bazen fazla gözüme batıyor maalesef, yeni olmasını tercih ederim o yüzden. Çok fazla ecchi sahne olmamasını tercih ederim ama dediğim gibi kaliteli olduğu sürece sakıncası yok. ^^ Çok genel oldu sanırım, kusura bakma asdgh. Sevdiğim bir örnek vermek gerekirse Full Metal Alchemist favorim. ^^

Japonya'ya gidebildiğin için çok şanslısın, gerçi şans demek doğru olmaz, bunun için çaba göstermişsin ve hak etmişsin. Bir gün ben de gidebilmeyi çok istiyorum. Ben üniversitede seçmeli ders olarak Japonca alıyorum ama henüz çok bir şey öğrenemedik. :(

Celinegirls likes this.
  9. certified_1

Currency:
    2,500
    Chihayafuru? I don't know why i watched this anime... All that poems still hurt my head, i don't like that game..not at all.

Armedryu likes this.
  10. Celinegirls

Currency:
    2,200
    Bunlar benim favori serilerim:

Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu
    Nagi no Asukara
    Chihayafuru
    Haikyuu
    Shokugeki no Souma
    Shingeki no Kyojin
    Psycho-Pass
    Bakuman
    Bleach
    D.Gray-Man
    Shinsekai Yori
    K-Project
    Guilty Crown
    Kakumeiki Valvrave
    Pandora Hearts
    Zetsuen no Tempest
    Kimi ni Todoke
    Tokyo Ghoul

Bu bahar Seul, Tokyo, Kyoto, Osaka'ya (Sana'nın şehri :D )gittim. Japonya müthiş. Özellikle Tokyo, Kyoto. Hem çok modern, metropolitan, bir sürü bina, mağaza var. Hem de çok yeşil alan, park, doğal güzellikler var. Kyoto'da bir sürü tapınak, tarihi binalar var. Umarım bir gün gidersin. Harika yerler.

divakimkey likes this.
  11. divakimkey

divakimkey Super Rookie

Currency:
    1,300
    Önerilerin için çok teşekkür ederim, bazılarını biliyorum diğerlerine de bakacağım. <3 Umarım gidebilirim, bu yaz Avrupa'ya gitmek için para biriktiriyorum ama o plan yatarsa Japonya'ya gitmek istiyorum, eğer başarabilirsem senden bazı konularda yardım isteyebilir miyim?
    Bu arada yazını henüz bitirmedim ama şunu söylemek istiyorum, hem Japon kültürü hakkındaki bilgi birikimin hem de imlan takdir edilesi, animeler hakkında çok fazla kaliteli Türkçe içerik göremiyorum bu yüzden yazın ekstra hoşuma gitti. :D

Celinegirls likes this.
  12. Celinegirls

Currency:
    2,200
    Tabi ki de. Hem Avrupa'da Erasmus'ta 22 şehir gezdim. Hem Avrupa hem Japonya ile ilgili seve seve yardım etmek isterim. Benim tüm Seul+Japonya gezim 10bin TL civarı tutmuştu 17 gün civarı. Avrupa epey uygun. 2bin 3bin TL arası bir hafta gezersin. Şehir önerisi de veririm. Ben Avrupa'da hep Flixbus otobüslerini kullanmıştım. Mesafeye göre 5-10-20 en fazla 40 50 euroya ülkeler şehirler arası gezebiliyorsun. Uçak biletleri önceden bakarsan skyscanner.comdan ucuza aranıp bulunabiliyor. Kalacak yere de booking.com'dan hostellere, kadın yatakhanelere bakıp buluyorum.

Teşekkür ederim yazımı beğendiğin için.

divakimkey likes this.
  13. Armedryu

Armedryu Super Rookie

Currency:
    1,300
    Not a fan of the anime. I had zero understanding of the game. The manga art is beautiful though, so it did Sana justice

14. divakimkey

divakimkey Super Rookie

Currency:
    1,300
    Çok teşekkür ederim, seni yaza doğru gelişmelerden haberdar edeceğim o zaman. :D Japonya gerçekten çok pahalı ama açıkçası şaşırmadım, uçak biletleri bile 3bin liradan başlıyor zaten. :( Yine de o deneyim için değer diye düşünüyorum. Site önerilerin için de teşekkürler, ben de o ikisini kullanmayı düşünüyordum ama daha önce hiç kullanmadığım için ikilemdeydim. Yaza doğru seni mesajlarımla biraz darlayabilirim, şimdiden kusura bakma. Arkadaşlarımın da benim gibi hiç tecrübesi yok maalesef. :D

Celinegirls likes this.
  15. Celinegirls

Currency:
    2,200
    Hiç önemli değil. Seve seve. Sabırsızlıkla bekliyorum planlarını duymayı. Umarım her şey istediğin gibi olur.

divakimkey likes this.

Share This Page

• Quick Links

Open the Quick Navigation

• Like us on Facebook